کسب و کارهای بزرگ

Auchan

Auchan یک گروه خرده‌فروشی چندملیتی فرانسوی است که دفتر مرکزی آن در کروآ، فرانسه قرار دارد. این شرکت در سال 1961 توسط جرارد مولیز تأسیس شد و متعلق به خانواده مولیز است که 95 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارند. با 354851 کارمند که 261000 نفر از آنها 5 درصد سهام شرکت را دارند، سی و پنجمین کارفرمای بزرگ جهان است.

پس از ملاقات با بنیانگذاران Carrefour و Leclerc، در 6 ژوئیه 1961، Gérard Mulliez اولین فروشگاه Auchan را در یک کارخانه از کار افتاده شرکت Phildar، که توسط پدرش، که همچنین Gérard نام داشت، تأسیس کرد. این فروشگاه با مساحت 600 متر مربع در منطقه Hauts-Champs در Roubaix واقع شده است. در ابتدا قرار بود این فروشگاه «اوچان» نامیده شود، اما به دلیل آوای ژاپنی، نام آن را به «آوچان» تغییر داد. انتخاب حرف اولیه “A” مورد نظر بنیانگذاران بود تا در فهرست ها در رتبه اول ظاهر شود. جرارد مولیز برای افتتاح اولین سوپرمارکت خود به توصیه ادوارد لکلرک اتکا کرد. این فروشگاه در دهه 1980 به دلیل رقابت شدید با فروشگاهی که در Leers ساخته شده بود، تعطیل شد. این ساختمان توسط Intermarché خریداری شد. در سال 2003 برای ایجاد فضایی برای یک فروشگاه مدرن تر تخریب شد.

در تابستان 1967، در 20 اوت، Auchan اولین هایپرمارکت خود را در Roncq در یک منطقه تجاری اولیه به مساحت 3500 متر مربع افتتاح کرد. به گفته جرارد مولیز، مکان Roncq به عنوان الگویی برای سایر هایپرمارکت ها در فرانسه در زمینه توسعه غیرغذایی عمل کرد. در 27 مارس 1969 مرکز خرید Englos-les-Géants در Englos در کلانشهر لیل افتتاح شد. Englos les Giants اولین مرکز خرید با هایپرمارکت و پارک خرده فروشی در فرانسه بود.

Auchan به مدت 55 سال یک خرده‌فروش متعهد بوده است، یک خرده‌فروش در حال تغییر در دنیایی در حال تغییر.
Auchan خرده‌فروشی است که محصولات و تولیدکنندگان خود را انتخاب می‌کند، مشتریان خود را می‌شناسد و می‌داند که هیچ دو نفری شبیه هم نیستند. خرده‌فروشی که مزایای فناوری دیجیتال و فروشگاه‌های فیزیکی را برای ایجاد یک تجربه سفارشی ترکیب می‌کند. خرده‌فروشی که فروشگاه‌هایش مکان‌های سبک زندگی و خرید هستند و تجربه لذت‌بخشی را به مشتریان ارائه می‌دهند.
اوشان خود را اینگونه معرفی می کند: ما یک خرده فروش نسل بعدی هستیم. ما می خواهیم زندگی 8 میلیارد نفر را از هم اکنون تا سال 2025 تغییر دهیم
ما مسئول محصولات خوب، سالم و محلی هستیم. ما از طریق کیفیت محصولات انحصاری ، پیشنهادات منتخب خود و قیمت های تخفیفی، تجربه برتری به مشتری خود ارائه می کنیم. نوآوری ها و خدمات سفارشی سازی شده فزاینده ما، خرید روزمره را ساده می کند و زندگی تعداد زیادی از مشتریان ما را در سراسر جهان تغییر می دهد.
ما سخت کار می کنیم تا با تعیین استانداردهایی برای خرده فروشی نسل بعدی، که درگیر است و معیارهای کلیدی را تعیین می کند، زندگی 8 میلیارد نفری سیاره را از هم اکنون تا سال 2025 تغییر دهیم. کسب‌وکاری که زندگی روزمره همه را بهبود می‌بخشد و به همه اجازه می‌دهد تا با هم زندگی مؤثرتری داشته باشند.
فروشگاه اوشان به تازگی به کمک دوربین های هوشمند، از خالی شدن قفسه ها جلوگیری میکند. به کمک این سیستم به محض خالی شدن قفسه به پرسنل اطلاع رسانی میشود تا برای شارژ قفسه های خالی اقدام کنند.