کسب و کارهای بزرگ

مجموعه ایرانمال

فکر ساخت ابرمجموعه ایرانمال به بیش از ۲۰ سال پیش در ذهن مهندس علی انصاری کارآفرین و فعال اقتصادی شناخته‌شده کشور شکل گرفت. ساختن پروژه‌ای که زیبا، بزرگ و کاربردی باشد و در سطح جهانی مورد توجه قرار گیرد. ساخت ایران‌مال از ابتدای دهه نود خورشیدی شروع شد و در زمانی بسیار کوتاه به بهره‌برداری رسید. در واقع فاز اصلی ایران‌مال در سال ۹۷ افتتاح شد.

ایران مال همانگونه که از نامش هم پیداست، بیش از هر چیز یک مجموعه تجاری است، اما این مجموعه تجاری آن چنان در ابعادی مختلفی چون فرهنگ، هنر، ورزش، گردشگری، تفریحات و … توسعه یافته که محدود کردن آن به یک مرکز خرید امکان‌پذیر نیست. دارا بودن مدرن‌ترین سینمای ایران‌، یکی از زیباترین کتابخانه‌های جهان، یکی از پیشرفته‌ترین آب‌نماهای موزیکال در جهان، پیست یخ منحصربفرد، هتل بی‌نظیر (در حال تجهیز)، سالن کنفرانس (در حال ساخت)، تالار موسیقی (Concert Hall) و رستوران‌های متعدد و متنوع و بسیاری جاذبه‌های دیگر باعث شده که ایران‌مال را نتوان صرفاً مجموعه‌ای تجاری یا مرکز خرید و فروش دانست.

مروری بر فضاهای مختلف ایران‌مال:

بیشتر واحدهای تجاری ایران‌مال در چهار طبقه G0، G1، G2، G3 قرار دارند. دلیل نام‌گذاری چهارطبقه با پیشوند G به دلیل بهره‌گیری از شیب طبیعی زمین است که هر کدام از طبقات در نقطه‌ای به صورت همکف تعریف می‌شوند.

در طبقه G0 ایران‌مال، در کنار فروشگا‌ه‌های متعدد، جاذبه‌هایی نظیر مسجد محمد رسول الله (ص)، آبنمای موزیکال قرار دارند.

در طبقه G1 ایران‌مال، پیست یخ و هایپراستار و کارشو را می‌توانید بیابید. همچنین بخشی از کافه‌ها و رستوران‌های مهم مشرف به محوطه آب‌نما و فودکورت الماس که در ضلع شمالی واقع شده، نیز در این طبقه قرار دارد.

طبقه G2 ایران‌مال به لحاظ نقاط کانونی، مهم‌ترین طبقه محسوب می‌شود. باغ‌ دیدار، بازار سنتی، کتابخانه، بخشی از باغ ماهان (این باغ در طبقات مختلف مال تقسیم شده است)، بخشی از تالار اشراق و تالار الماس، کافه سینما و کافه ورزش و شبروگالری (بخش مخصوص به محصولات چرمی) در این طبقه قرار دارند و تماشای آن برای هر بازدید‌کننده‌ای می‌تواند دلپذیر باشد.

در طبقه G3 ایران‌مال نیز پردیس‌ سینمایی، تماشاخانه، باغ‌رستوران ملل (این بخش هنوز به بهره‌برداری نرسیده است) و تعداد پرشماری از برندهای ایرانی پوشاک قرار دارد.

در طبقه فوقانی G3، موسوم به طبقه RG، که به نوعی پارکینگ مجموعه نمایشگاهی به حساب می‌آید، سالن بولینگ ایران‌مال قرار دارد. همچنین محوطه اطراف آب‌نما که شامل چندین رستوران و کافه است، از جاذبه‌های مهم ایران‌مال است و محل گردش بازدیدکنندگان و مشتریان محسوب می‌شود. همچنین در ضلع شمالی ایران‌مال، محوطه شمالی قرار دارد که با مبلمانی بسیار زیبا و فضای سبزی چشم‌نواز پذیرای مهمانان است. همچنین در گوشه شرقی این محوطه محلی برای صرف نوشیدنی و غذای مشتریان فودکورت الماس پیش‌بینی شده که در فصل‌های گرم سال، فضایی دلچسب و جذاب محسوب می‌شود.

ایران‌مال در بام خود، مملو از شگفتی‌هاست. جاده‌ سلامتی (هنوز بهره‌برداری نشده است) و استادیوم چند‌منظوره (در حال ساخت) در این فضا واقع شده است. همچنین گونه‌های بسیار متنوع گیاهی در کنار رستوران‌ها و کافه‌های زیبا در این محوطه واقع شده است. علاوه بر این‌ها ورودی مجموعه نمایشگاهی ایران‌مال نیز در همین فضا قرار دارد.

مجموعه نمایشگاهی ایرانمال

مجموعه نمایشگاهی شامل چهار طبقه خود یکی از مهم‌ترین قابلیت‌ها و امکانات ایران‌مال است که می‌تواند میزبانی از رویدادهای بسیاری را عهده‌دار باشد. در همین سال‌های کوتاهی که از افتتاح این مجموعه گذشته، نمایشگاه ایران‌مال علاوه بر میزبانی از چندین نمایشگاه مختلف، میزبان بزرگ‌ترین نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت ۳۰۰۰ تخت بیمارستانی و محل راه‌اندازی بزرگ‌ترین مرکز واکسیناسیون کشور بوده است که این مهم به لطف فضاهای وسیع، دسترسی‌های متنوع و امکانات به روز تأسیساتی نمایشگاه، صورت گرفته است.

هتل و مرکز تجارت جهانی ایران‌مال

هر چند هنوز هتل و مرکز تجارت جهانی ایران‌مال در حال احداث هستند ولی نمی‌توان از این دو مرکز مهم در ارزیابی اهمیت ایران‌مال چشم‌پوشی کرد. هتل البته در مراحل پایانی ساخت و در آستانه تجهیز است و به زودی به یکی از مهم‌ترین مراکز اقامتی ایران‌ تبدیل خواهد شد. همچنین مرکز تجارت جهانی که برجی زیبا در غرب ایران‌مال است، پس از ساخته شدن به دفاتر شرکت‌های بزرگ ملی و بین‌المللی و کاربری‌های مختلف تجاری و اداری اختصاص خواهد یافت.

مجموعه ایرانمال گروه نرم افزاری ارقام نگار اندیشه

مخاطب ایران‌مال در وهله اول خانواده ایرانی است که می‌تواند با گستره وسیعی از اهداف، ایران‌مال را به عنوان مقصد خود انتخاب کند. ولی طیف بزرگی از هنرمندان، ورزشکاران، گردشگران، از تمام نقاط جهان بازدیدکنندگان و مشتریان بالقوه آن محسوب می‌شوند.

مجموعه ایرانمال گروه نرم افزاری ارقام نگار اندیشه را طی بررسی های تخصصی جهت راه اندازی نرم افزارهای فروشگاهی و مدیریت مجتمع خود انتخاب و تعداد بسیار زیادی از فروشگاه های این مجتمع فاخر مجهز به نرم افزار فروشگاهی باران شده اند.