صفحه را انتخاب کنید

سینزبوریس، (به انگلیسی: Sainsbury’s) شرکت خرده‌فروشی بریتانیایی است، که با در اختیار داشتن ۱٫۰۱۶ شعبه، مالک سومین شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده‌فروشی در بریتانیا می‌باشد.

شرکت سینزبوریس در سال ۱۸۶۹ توسط جان جیمز سینزبوریس راه‌اندازی شد و در بریتانیای عصر ویکتوریا، به‌سرعت پیشرفت کرد و تا سال ۱۹۲۲ تبدیل به بزرگترین شرکت خرده‌فروشی در بریتانیا تبدیل شد.

این شرکت جایگاه خود را تا سال ۱۹۹۵ حفظ نمود و در این سال شرکت تسکو به‌عنوان بزرگترین خرده‌فروش بریتانیا مطرح شد و سینزبوریس در رتبه دوم قرار گرفت.

سال ۲۰۰۳ نوبت به شرکت آسدا (زیرمجموعه‌ای از بزرگترین خرده‌فروشی جهان؛ وال‌مارت) بود، که رتبه دومبن خرده‌فروشی بریتانیا را از آن خود نماید. از ۲۰۰۳ تاکنون سینزبوریس همچنان در رتبه سوم از شرکت‌های خرده‌فروشی بریتانیا، فعالیت می‌کند.

شرکت سینزبوریس در حال حاضر در زمینه مدیریت بر هایپرمارکت‌ها، سوپرمارکت‌ها، سوپرسنترها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده‌فروشی فعالیت می‌نماید.

دفتر مرکزی این شرکت در هول‌بورن، لندن سیتی، بریتانیا قرار دارد و سهام آن در بازار بورس لندن معامله می‌شود. سهامداران اصلی سینزبوریس شامل خانواده سینزبوریس با (۴٫۹۹٪) و شرکت قطر اینوستمنت آتوریتی (۲۵٫۹۹٪) می‌باشند.

نوعخرده‌فروشی
بنا نهاده۱۸۶۹
بنیانگذارانجان جیمز سینزبوری
دفتر مرکزیبریتانیا سیتی لندن، بریتانیا
مدیر عاملمایک کوپه
رئیس هیئت مدیرهدیوید تایلر
محصولاتهایپرمارکت
سوپرمارکت
سوپرسنتر
فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده‌فروشی
درآمد▲ ۲۲٫۲۹۴ £ میلیارد پوند(۲۰۱۱)[۱]
سود خالص▲ ۵۹۸ £ میلیون پوند (۲۰۱۱)[۱]
مالکخانواده سینزبوری
کارکنان۱۵۲٫۰۰۰ نفر (۲۰۱۱)
وب‌گاهwww.Sainsburys.co.uk

question