صفحه را انتخاب کنید

راهکار باران ۳۶۰ درجه

نو شوید

سیستم‌های جزیره ای و کهنه را پاک کنید، برای همیشه

یک مدل بومی و یکپارچه

باران یک راه حل جدید بومی و مبتنی بر دانش روز صنعت خرده فروشی جهانی است. این راهکار دارای یک رابط کاربری ساده برای صندوقداران، ماژول‌های کنترلی برای مدیران فروشگاه و ستون فقرات بسیار مستحکم در حوزه مالی بوده که شامل حسابداری n سطحی در سطوح فروشگاه، دفاتر ناحیه، دفتر سرپرستی و دفتر هلدینگ است. پشتیبان سیستم حسابداری، سیستمهای خزانه‌داری تجمیعی و شعب، سیستم حقوق و دستمزد، سیستم کنترل و مدیریت اموال و دارایی‌های ثابت فروشگاه، مراکز و دفاتر و …. می‌باشد.

حسابداری و کنترل‌های داخلی

حسابداری تجمیعی در صورت وجود هلدینگ بصورت آنلاین و به لحظه، خطا ناپذیری در صندوق فروش و جلوگیری کامل از تقلب، کنترل منابع صندوق‌داران و مدیران فروشگاه، ارجاع اطلاعات سالم از فروشگاه به واحد حسابداری، تسویه کامل حساب‌ها بصورت روزانه، مبتنی بر کارتابل‌های مالی کنترلی، گزارشات کنترلی بر اساس مراکز هزینه و گزارشدهی مطلوب به مدیران از منابع و مصارف هر شعبه، هر دفتر ناحیه و هلدینگ را به ارمغان خواهد آورد.

تامین و مدیریت کالا

قاعده اثبات شده “سود در خرید است” مبنای ایجاد فرآیند تامین کالا در راهکار باران شده است. قرارداد‌های کنترلی مرکزی و محلی با تامین کنندگان بر اساس توافق تحویل به انبارها یا فروشگاه‌ها، اعمال مصوبات قیمت خرید از تامین کنندگان، سیستم پیشنهاد سفارش گذاری هوشمند بر اساس ارزیابی تامین کننده و روندفروش، کنترل رسید‌های انبار با سفارش تامین کننده و صدور تاییدیه‌های مالی بر روی سیکل کنترل شده تامین، کنترل پرداخت‌های به تامین کنندگان و مواعید سررسید پرداخت، ارتباط موثر و آسان با تامین‌کنندگان از شروع فرآیند سفارش گذاری تا اطلاع رسانی پرداخت‌ها و همچنین اطلاع تامین‌کننده از موجودی و فروش کالاهای خود بر اساس پرتال‌های ویژه تنها بخشی از امکانات این راهکار می باشد.

مدیریت انبار و حد تجدید سفارش

کاهش هزینه‌های انبارداری با سفارش‌های به موقع و به اندازه، جلوگیری از خواب سرمایه در انبارها، هوشمندی در شارژ فروشگاه‌ها بر اساس روند فروش، کنترل عرضه‌های بیش از نیاز فروشگاه‌ها توسط تامین‌کنندگان در انبار و جلوگیری از تحویل بدون سفارش، استفاده بهینه از ابزارهای به روز مانند PDA جهت افزایش کارایی شما را به سوی انبارداری مدرن پیش خواهد برد.

 

پشتیبانی از کانال‌های فروش حضوری و دیجیتال 

ماموریت راهکار باران این است که یک سناریوی کامل و یکپارچه از فروشگاه تا فروشگاه اینترنتی برای مشتریان شما آماده کند. این سناریو از تامین کالای مورد نیاز مشتریانتان، بر اساس الگوی مصرف بدست آمده از خرید‌های قبلیشان شروع شده و با اعطای تخفیفات خاص بر اساس گروه مشتری ادامه پیدا کرده و سپس با اعطای اعتبار و امتیاز به مشتریان وفادار آنها را به شعف می رساند.

مشتریان شما گزارش حساب تجمیعی خود را بر روی گوشی موبایل خود یا صفحه شخصی فروشگاه اینترنتی شما دارند؛ و کارشناسان تحلیل بازار شما نیز اطلاعات خرید مشتری به همراه نظرات و پیشنهادات وی را در یک صفحه مشاهده می کنند و به تحلیل اطلاعات می پردازند.

استقرار و پیاده سازی سریع با استفاده از ابزارهای انتقال داده

اگر از سیستم دیگری استفاده می کنید برای استفاده از باران، کارشناسان استقرار با برنامه‌ای از پیش تعیین شده و استفاده از ابزارهای آماده از قبل، بدون دقیقه ای وقفه در فروش، سیستم‌های شما را با باران بروزرسانی می کنند؛ در یک روز مناسب. البته که در خصوص تغییر فرآیندها و بهینه سازی روش‌ها کارهای زیادی با شما خواهیم داشت.

منابع انسانی

این بازوهای توانمندسازی سازمان شما و سفیران برند. فقط کافی است به تعهداتی که به ایشان داده‌اید پایبند بمانید؛ با این ترتیب نیمی از راه را طی کرده‌اید و از این پس آموزش، آموزش و آموزش.

راهکار یکپارچه باران، قرارداد و درصدهای اعطایی به مدیران فروشگاه‌ها را کنترل کرده، پورسانت‌های مامورین فروش را با هر تراکنش ثبت و در سیستم احکام و حقوق و دستمزد، قراردادها و تعهدات طرفینی را مدیریت می نماید.

  باشگاه مشتریان

  همه ما یک رئیس کل بیشتر نداریم و او کسی نیست جز مشتری. او می تواند همه ما را از کار بیکار کند فقط کافی است تصمیمی برای خرید از ما نداشته باشد. سناریو‌های جذب و وفاداری باران بصورت یکپارچه در فروشگاه و فروشگاه اینترنتی به داشتن مشتریانی ثابت و قابل، کمک کرده، و به روش‌های مختلف آنها را متقاعد به خرید از شما می کند. فقط کافی است سناریو و ابزاری همخوان و همراه داشته باشید.

  مشاورین باران

   تیمی متشکل از مشاورین کسب و کار، مشاورین مرچندایزینگ، مشاورین باشگاه مشتریان، مشاورین مالی و مالیاتی، مشاورین منابع انسانی و … در کنار مدیران و کارشناسان شما هستند.

  راهکار باران برای کدام مدل‌های کسب و کار قابل عملیاتی شدن است؟

  • فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی (اکسپرس، اکسترا، ‌هایپرمارکت، discount stores) شعبه با مالکیت و انواع مدل‌های فرانچایزینگ
  • فروشگاه‌های زنجیره‌ای پوشاک، کیف و کفش. شعبه و انواع مدل‌های فرانچایزینگ
  • فروشگاه‌های زنجیره‌ای لوازم خانگی، مبلمان، کالای خواب. شعبه و انواع مدل‌های فرانچایزینگ
  • فروشگاه‌های زنجیره‌ای لوازم یدکی، اسباب بازی و … شعبه و انواع مدل‌های فرانچایزینگ
  • صنوف خاص مانند عطاری‌های زنجیره‌ای، داروخانه‌های زنجیره‌ای
  • کتاب فروشی‌های زنجیره‌ای و لوازم التحریر. شعبه و انواع مدل‌های فرانچایزینگ
  • مراکز تفریحی و فروش چندگانه با فروشگاه‌های مختلف و متنوع (شهربازی، فروشگاه، خدمات)
  • مجتمع‌های تجاری و مراکز تجاری برای ایجاد باشگاه مشتریان متمرکز و مدیریت مالی مجتمع
  • و …

  هوش تجاری

  شاخص‌های کلیدی عملکرد سازمان شما، پاشنه آشیل و یا سکوی ارتقاء کسب و کار شماست. چیزی را که نمی توانید اندازه گیری کنید نمی توانید مدیریت کنید. چنانچه آنقدر نوآور هستید و مدیریت به سبک رهبری سازمان را تجربه می کنید بگذارید جریان اطلاعات در سازمان شما تعیین کننده تصمیمات باشد. برای حل هر مساله ای فرمول‌هایی با مزایا و معایب متفاوت وجود دارد و هیچ فرمولی کامل و بدون عیب نیست ولیکن هرچقدر اطلاعات شما از جوانب یک مساله بیشتر و کاملتر باشد حل مساله ساده تر و کم عیب تر خواهد بود؛ چرا که ما در عصر اقتصاد مبتنی بر دانش و اطلاعات زندگی می کنیم.

  مدیریت هوشمند رویداد باران

  راهکار مدیریت هوشمند رویداد، هوشمندانه و بر اساس بررسی اطلاعات سازمان شما و پیوند تعاملی با شاخص‌های کلیدی عملکرد، اطلاعات را بررسی و به صورت ساعتی، روزانه و یا ماهانه‌، آلارم‌‌های تنظیمی شما را اطلاع رسانی می‌کند. در این صورت شما دارای اطلاعات صحیح، به‌موقع و کامل از سازمان خود شده‌اید؛ و کافی است که فرمان خود را صادر نمایید و در اجرای تصمیم بکوشید.

  question