کسب و کارهای بزرگ

تارگت

تارگت(به انگلیسی: Target) شرکت خرده‌فروشی آمریکایی است، که شعبه مرکزی آن، در مینیاپولیس، مینه‌سوتا قرار دارد. این شرکت، پس از وال‌مارت، به‌عنوان دومین شرکت بزرگ خرده‌فروشی در ایالات متحده، شناخته می‌شود.

شرکت تارگت در سال ۲۰۱۲ در فهرست فورچون ۵۰۰، در رتبه ٣٨ از بزرگترین شرکت‌های مستقر در ایالات متحده قرار گرفت. بخشی از سهام این شرکت در بازار بورس نیویورک معامله می‌گردد، که بعنوان جزئی از شاخص اس اند پی ۵۰۰ محسوب می‌شود.

شرکت خرده‌فروشی تارگت در سال ۱۹۰۲ در شهر مینیاپولیس و با نام دیتون درای گودز کمپانی، توسط جرج دیتون تاسیس شد. اولین فروشگاه تحت نام تارگت، در سال ۱۹۶۲ در نزدیکی شهر رزویل، مینه‌سوتا راه‌اندازی شد. این شرکت از همان ابتدای فعالیت تحت عنوان تارگت، شروع به توسعه فعالیت‌های خود نمود، تا اینکه توانست خود را بعنوان بزرگترین شرکت تابعه از کمپانی دیتون هادسون معرفی نماید. در ماه اوت سال ۲۰۰۰۰ شرکت تارگت، بعنوان یک شرکت مستقل حقوقی ثبت گردید.

در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۱۱ شرکت تارگت آغاز فعالیت‌های خود، در کانادا را اعلام کرد. تارگت در ابتدای سال ۲۰۱۳ میلادی ۱۵۰ فروشگاه را در کشورکانادا در اختیار داشت، که بسیاری از آنها را پس از خرید فروشگاه‌های زنجیره‌ای زیلرز، بدست آورد. تارگت پس از دو سال تلاش ناموفق بازار کانادا را در سال ۲۰۱۵۵ ترک کرد.

 

نوع خرده‌فروشی
بنا نهاده ۱۹۰۰
بنیانگذاران جرج دیتون
دفتر مرکزی ایالات متحده آمریکا مینیاپولیس، مینه‌سوتا،ایالات متحده
محدودهٔ فعالیت ایالات متحده آمریکا
کانادا
مدیر عامل برایان کورنل
رئیس هیئت مدیره گرگ اشتاینهافل
محصولات فروشگاه
سوپرمارکت
هایپرمارکت
درآمد ▲ ۶۸٫۸۶۵ $ میلیارد دلار(۲۰۱۱)
سود خالص ▲ ۲٫۹۲۹ $ میلیارد دلار(۲۰۱۱)
مجموع دارایی ▲ ۴۶٫۶۳۰ $ میلیارد دلار(۲۰۱۱)
کارکنان ۳۶۵٫۰۰۰ نفر (۲۰۱۱)
وب‌گاه www.Target.com